Koncert Avigail Geniusz Smoczyńskiej 7 sierpnia o godzinie 19:00 na Deptaku!

Avigail Geniusz jest muzykiem instrumentalistką w zakresie gry na fagocie , Szlichat Cibur (świecki kantor), pasjonatką pieśni hebrajskich i jidysz i organizatorką warsztatów pieśni hebrajskich dla dzieci.
7 sierpnia – we wtorek – o godzinie 19:00 będziemy mieli zaszczyt posłuchać jej fenomenalnego koncertu na deptaku zielonogórskim.
JRP_Winter2018_Concerts_cropped-ad
Avigail Geniusz swoją przygodę z piosenką rozpoczęła, kiedy odkryła piękno muzyki hebrajskiej. Naukę śpiewu rozpoczęła od kursu pieśni liturgicznych na Szabaty oraz Nusachów u Kantor Heather Batchelor z Kanady. Pieśni liturgicznych na Najwyższe Święta uczyła się u Kantora Michaela Steina z Kalifornii. Po ukończeniu kursów otrzymała certyfikaty upoważniające do prowadzenia modlitw w Synagogach Postępowych w Szabaty i wszystkie żydowskie święta.
Avigail jest Szlichat Cibur Postępowej Społeczności Żydowskiej Beit Polska. Jej działalność koncentruje się głównie na Synagodze Beit Centrum Ki Tov w centrum Warszawy. Prowadziła Szabaty i Najwyższe Święta (Rosz Haszana, Jom Kipur) w Synagodze Beit Warszawa. W latach 2014 i 2016 brała udział w Limud Polska jako solistka kantoralna podczas modlitw szabatowych. Latem 2016 r. w Dni Kultury Żydowskiej razem z rabinem Paulem Sajgerem z Chicago prowadziła wieczór szabatowy w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie. Na swym koncie ma koncerty w Polsce i za granicą. W lutym tego roku koncertowała w Los Angeles, Santa Monika, Pomonie i Chicago.
Polecamy niniejszą stronę internetową:
https://polishjewsreviving.org/musical-miracles/

Repertuar solistki zawiera pieśni żydowskie w języku hebrajskim, jidysz i polskim o różnorodnym charakterze; aszkenazyjskim, sefardyjskim, poezję śpiewaną, klasykę, pieśni religijne i popularne. Artystka tak przedstawia swój program na Dni Kultury Żydowskiej:

Na koncercie poświęconym Dniom Kultury Żydowskiej chciałabym przybliżyć publiczności pieśni żydowskie autorstwa Żydów różnych narodowości, które zdobyły uznanie w Izraelu i do dziś cieszą się popularnością na całym świecie. Chciałabym również zaprezentować pieśni, które nie są znane w naszym kraju. Będzie to jak powiew świeżego powietrza dla tych, którzy zetknęli się już z pieśnią żydowską.
W repertuarze Avigail Geniusz Smoczyńskiej znajdują się m.in. pieśni:
 • Jerushalaim szel zahav
 • Shir lashalom
 • Chasida tzohora
 • Tishmor al haolam
 • Dona Dona (jidysh)
 • Eli, Eli
 • Ad shetazov
 • Miateczko Bełz(polski)
 • Im Nimalu
 • Shma Israel Elohaj
 • Tfila
 • Ose Shalom

Przewidywany czas koncertu:60 min.

Pieśni będą wykonane z akompaniamentem gitary, kahonu i wiolonczeli.

Wydarzenie zrealizowane dzięki wsparciu UMiG Zielona Góra, Lubuska Fundacja Judaica, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Zielonogórski Ośrodek Kultury, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im.C. Norwida w Zielonej Górze, Beit Polska w Warszawie, Fotograf- Kinga Dziwota.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *