Koncert grupy NEGEV – 24 lipca o godz. 19:00 na Deptaku

Zapraszamy na pełen wrażeń wieczór muzyki żydowskiej z zespołem NEGEV. Na Deptaku Zielonogórskim o godzinie 19:00 we wtorek 24 lipca 2018 r. 

zydowska

Zespół NEGEV powstał w 2008 roku z inspiracji klimatem i urokiem muzyki żydowskiej. NEGEV łączy wyjątkową muzykalność, pasję i sceniczne doświadczenie. Wokalistką zespołu jest Agnieszka Bielanik-Witomska, piosenkarka przez wiele lat koncertująca w kraju i za granicą z Kabaretem „Pod Egidą” Jana Pietrzaka, a także artystka śląskich teatrów muzycznych – w Gliwicach i w Chorzowie. Na scenie towarzyszą jej: skrzypek Bartłomiej Balcerzak oraz gitarzystka Katarzyna Kupiec.

Zespół nawiązuje doskonały kontakt z publicznością – prowadząc z nią swoisty dialog porywa do wspólnego śpiewu, a nawet tańca. „W wypełnionej po brzegi Sali, z pomocą muzyki zespół NEGEV ożywił świat żydowskich miasteczek.

Świat chasydów tańczących ku chwale Pana, rabinów pochylonych nad Talmudem, kóz przypiętych do płotów. Miejsc, gdzie w drewnianych bożnicach słychać było dźwięki modlitw, w sobotę w oknach paliły się świece, a na grobach zamiast kwiatów kładziono kamienie.” („Przegląd”, 28.11.2013)

Wydarzenie zrealizowane  dzięki wsparciu UMiG Zielona Góra, Lubuska Fundacja Judaica, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Zielonogórski Ośrodek Kultury, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im.C. Norwida w Zielonej Górze, Beit Polska w Warszawie, Fotograf- Kinga Dziwota.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *