Monodram Shylock na podstawie sztuki Szekspira 31 lipca na Deptaku!

„Shylock” na podstawie”Kupca weneckiego” Williama Shakespeare’a), to monodram w wykonaniu Piotra Kondrata, który będziemy mieli zaszczyt obejrzeć 31 lipca o godzinie 19:00 na Deptaku Zielonogórskim. 
51fb85af28816_o,size,933x0,q,70,h,9cce24
Na jednej z weneckich ulic, sprzedawca książek prezentuje swoją kolekcję dzieł Szekspira i snuje opowieść o Shylocku. Postać kreowana przez Piotra Kondrata, uwolniona od szerszego kontekstu, jest daleka od interpretacji, które widziały w Shyloku wyłącznie pazernego, mściwego lichwiarza. Ehrlich wykracza poza stereotyp Żyda, bo pragnie powiedzieć coś więcej o nas samych. – Blanka Hasterok

„Shylock”, fragment „Kupca weneckiego” Szekspira, to stara historia o wielkich pieniądzach, utraconej ukochanej córce, różnych odcieniach miłości i próbie zemsty. Sztuka – jak się okazuje – porusza aktualne i współczesne problemy takie jak nietolerancja, rasizm czy wykluczenie.

Współczesny sprzedawca książek ma na swoim straganie także dzieła Szekspira, przy wtórze muzyki Armstronga i Barbary Streisand wcielając się w Shylocka, prezentuje widzom dzisiejszym, tę niegdysiejszą wenecką historię. Jest to historia Shylocka opowiedziana jego ustami, widziana jego oczami.

Piotr Kondrat grywał i gra w wielu teatrach – w stołecznym Dramatycznym, wrocławskim Współczesnym, krakowskim Teatrze Starym. Ale tym, co przyniosło mu rozgłos jest znakomity jednoosobowy „Hamlet”, którego przygotowywał ponad dziesięć lat temu. Kondrat swojego „Hamleta” gra do dziś w kraju i zagranicą. W tym roku zawita do Zielonej Góry z swoim „Shylockiem”.
Wydarzenie zrealizowane  dzięki wsparciu UMiG Zielona Góra, Lubuska Fundacja Judaica, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Zielonogórski Ośrodek Kultury, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im.C. Norwida w Zielonej Górze, Beit Polska w Warszawie, Fotograf- Kinga Dziwota.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *